Szczegóły techniczne

St.Florian FireFighter™ to podręczne urządzenia gaśnicze typu ABF, wypełnione środkiem pianotwórczym, przeznaczone do użytku domowego. Dzięki dużej wydajności, posiadają zdolność do ograniczania rozprzestrzeniania się ognia poprzez pokrycie pianą dużego obszaru i odcięcia dopływu tlenu. Brak ryzyka porażenia prądem do 1000V.

Gaśnica pianowa gasi pożar za sprawą użytego w nich środka gaśniczego, który odcina dostęp powietrza do palącej się substancji a warstwa piany zapobiega ponownemu zapłonowi. Woda zawarta w pianie dodatkowo schładza płonące materiały, a poprzez obniżenie temperatury oraz rozcieńczanie palących się substancji, prowadzi do wstrzymania zachodzących reakcji. Dodatkową zaletą stosowania gaśnicy pianowej jest fakt, że piana uniemożliwia przedostawanie się gazów i par palnych do strefy zajętej przez ogień.
Gaśnice St.Florian FireFighter™ są łagodne dla środowiska.

Ze względu na wygodę użycia
dostarczamy urządzenia gaśnicze w rozmiarach 1 oraz 2 litry.

ZASTOSOWANIA

Urządzenia gaśnicze typu ABC ugasi:
A – płonące ciała stałe, również takie które mogą się żarzyć – papier,  tkaniny czy guma, drewno, metal
B – płonące ciała ciekłe i stałe, które mogą się topić – w tym pochodne ropy naftowej – tworzywa sztuczne, plastiki, olej, benzyna, smoła
F – palące się oleje i tłuszcze kuchenne

UWAGA!

Podręczne urządzenia gaśnicze St. Florian FireFighter™ służą do użytku domowego i pod żadnym pozorem nie mogą być używane w budynkach użyteczności publicznej. Zgodnie z Polską Normą PN-EN 3-7 z sierpnia 2008 gaśnice używane w budynkach użyteczności publicznej muszą mieć kolor czerwony RAL 3000.

  • Z powodu budowy syfonowej, gaśnica prawidłowo pracuje tylko w pozycji pionowej.
  • Gaśnica pianowa zapewnia optymalne działanie z odległości metra od źródła ognia.
  • Gaśnica pianowa nadaje się do gaszenia pożarów urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V.
  • Gaśnica pianowa nie nadaje się do gaszenia gazów np. metanu, propanu, butanu, acetylenu, wodoru

UCHWYT MAGNETYCZNY

Niewidoczny montaż do ściany

Każde urządzenie gaśnicze St.Florian FireFighter™ wyposażone jest w uchwyt do powieszenia na ścianie. Z łatwością zamocujesz go ściany za pomocą 2 wkrętów i śrubokręta.

Po przykręceniu uchwytu umieść w nim St.Florian FireFighter™.

OZNACZENIA NA TWOJEJ GAŚNICY

+Numer Seryjny

Każda gaśnica St. Florian FireFighter™ posiada swój unikalny Numer Seryjny umieszczony na Karcie Urządzenia Gaśniczego dołączonej do opakowania. Zachowaj ten dokument lub powieś go na St. Florian FireFighter™.

+Data produkcji

Nasze urządzenia gaśnicze posiadają certyfikat CE wygrawerowany na dole cylindra. Znajdziesz tam również datę produkcji urządzenia.

5 LAT GWARANCJI

Podręczne urządzenia gaśnicze St. Florian FireFighter™ ma 5 lat gwarancji. Oznacza to, że Twoja gaśnica jest w gotowa do użytku przez cały ten czas. Po jego upływie powinieneś oddać gaśnicę na przegląd do autoryzowanego serwisu gaśnic aby móc dalej jej używać.

Na górze urządzenia umieszczony jest manometr, który pokazuje poziom ciśnienia CO2. Sprawdzaj go regularnie, jeśli wskazówka manometru przesunie się na czerwone pole, powinieneś udać się do autoryzowanego serwisu gaśnic.