O nas

St.Florian to marka, która powstała dla zapewnienia ochrony przeciwpożarowej Twojego domu w formie stylowego dodatku do wnętrza.
Dlatego stworzyliśmy St.Florian FireFighter™ – podręczne urządzenia gaśnicze do użytku domowego, dostępne są w ponad 150 niesamowitych wzorach.

Filozofię marki określają 3 proste słowa:

+ Home
+ Safety
+ Design

St.Florian FireFighter™ to bezpieczeństwo i wyjątkowy wygląd w jednym. Łącząc te cechy z najwyższą jakością wykonania otrzymaliśmy niesamowity produkt.

POMYSŁ NA PREZENT

Niebanalny i funkcjonalny upominek

Gaśnice St.Florian FireFighter™ to świetny pomysł na prezent.

Parapetówka, urodziny czy wieczór kawalerski  to świetne okazje aby wręczyć zabawną, kolorową i piękną gaśnicę.

Spośród ponad 150 wzorów znajdziesz coś zarówno dla siebie jak i najbliższych.

Wykonujemy również zamówienia na gaśnice personalizowane, brandowane oraz na zamówienia specjalne.

CZY GAŚNICA MOŻE BYĆ ŁADNA?

Czy gaśnica może być ładna? Oczywiście! St.Florian przełamuje wizerunek gaśnicy jako nieestetycznego, czerwonego urządzenia o topornym wyglądzie.
Gaśnice St.Florian FireFighter™ to atrakcyjne urządzenia łączące w sobie niesamowity design oraz bezpieczeństwo pożarowe Twojego domu.

Stylowa prowansalska kuchnia, warsztat harleyowca w garażu czy designerski loft w Krakowie – mamy gaśnicę dla każdego wnętrza i gustu.

Wykonujemy również urządzenia gaśnicze personalizowane, brandowane oraz na zamówienia specjalne.

W naszej ofercie znajduje się ponad 150 wzorów gaśnic
i ciągle pracujemy nad nowymi!

GDZIE UMIEŚCIĆ St.Florian FireFighter™?

Gdzie umieścić podręczne urządzenia gaśnicze w swoim domu? Masz wiele możliwości. Pamiętaj aby umieścić swój FireFighter w miejscu gdzie zagrożenie pożarowe jest największe.  Kilka podpowiedzi i inspiracji poniżej.

+ Kuchnia

Kuchnia to miejsce, gdzie najczęściej mamy do czynienia z żywym ogniem, tam też powinieneś umieścić jeden z naszych modeli CHEF, DRINK lub FLOWER przeznaczonych do kuchni. Umieść St. Florian FireFighter™ na ścianie , w odległości nie mniejszej niż 2 m od kuchenki, piekarnika, lub innego źródła ciepła.

+ Garaż

W garażu lub warsztacie również powinieneś posiadać podręczne urządzenie gaśnicze, szczególnie jeśli wykonujesz tam pracę urządzeniami zasilanymi elektrycznie. Możesz wybrać wśród naszych modeli linii RACING, STREET lub SIGNS. Pamiętaj, aby umieścić St. Florian FireFighter™ w łatwo dostępnym i bezpiecznym miejscu.

+ Salon

W pomieszczeniu w którym znajduje się kominek warto umieścić jeden z naszych reprezentacyjnych modeli St. Florian FireFighter™ linii PATTERN, ART lub LUXURY. Wyeksponuj ją tak, aby zdobiła Twoje wnętrze, ale nie za blisko źródła ciepła.

+ Kotłownia

Szczególnie narażone na ryzyko pożaru jest kotłownia lub inne pomieszczenie gdzie znajduje się piec lub inne źródło ogrzewania Twojego domu. Możesz umieścić tam prostszy model St. Florian FireFighter™ linii SIMPLE.

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE

Co roku dochodzi w Polsce do kilku dziesięciu tysięcy pożarów, a liczba strażackich interwenecji corocznie wzrasta. Każdy pożar budynku powoduje straty materialne, a niejednokrotnie także tragedie ludzkie.

Na wyposażeniu naszych mieszkań i domów jest wiele materiałów palnych, począwszy od boazerii, poprzez podłogi, a skończywszy na meblach i innym palnym wyposażeniu wnętrz. Zagrożeniem pożarowym w naszym domu jest również instalacja elektryczna oraz podłączone do niej urządzenia. Pożary mogą powstać również wskutek działania otwartego ognia podczas gotowania w kuchni lub palenia w kominku.

Prawie wszystkie pożary, poza tymi spowodowanymi wybuchem lub awarią, powstają od małych ognisk, które można ugasić szklanką wody. Nie powodują one przeważnie większych strat materialnych. Jeżeli jednak w krytycznym momencie zabraknie podręcznego sprzętu gaśniczego lub osoby, która potrafi go prawidłowo wykorzystać, a co gorsza, jeżeli pożar nie zostanie natychmiast zauważony, w krótkim czasie może przejść on w fazę małego, a następnie średniego i dużego pożaru.

Polskie prawo nie wymaga od właścicieli budynków posiadania gaśnicy, jednak jest to zalecane przez Służby Pożarnicze.

Bezpieczeństwo czy design?
Teraz już nie musisz wybierać.

ZAREJESTRUJ SWOJĄ GAŚNICĘ

Każde urządzenie gaśnicze St. Florian FireFighter™ posiada swój unikalny Numer Seryjny. Znajdziesz go na okładce dołączonej Karty Gaśnicy. Kartę zachowaj w szufladzie lub powieś na urządzeniu gaśniczym.

Rekomendujemy, abyś zarejestrował swoją gaśnicę na gasniceozdobne.pl/rejestracja.

Dzięki rejestracji urządzenia nie musisz przechowywać paragonu ani rachunku. Dodatkowo, po 5 latach poinformujemy Cię o potrzebie zrobienia przeglądu urządzenia aby Twój dom był zawsze bezpieczny.